Eneli Jefimova: ma olen Euroopa meister ja seda veel olümpiadistantsil!

2024-06-19 / Postimees

Eneli Jefimova tegi Eesti spordiajalugu ning võitis esimese eestlasena pika raja Euroopa meistrivõistlustelt kuldmedali.

Postimees (10)
Eesti Olümpiakomitee premeerib Euroopa meistreid (41)
2024-06-26 / Postimees

Eesti Olümpiakomitee (EOK) premeerib Serbia pealinnas Belgradis Euroopa meistriks tulnud Eneli Jefimovat, Šveitsis Baselis Euroopa meistriks tulnud Irina Embrichi ja nende treenereid, vahendatakse pressiteates.

Eesti ujujad jõudsid EMil poolfinaali, värske meister Jefimova loobus teise medali jahist (8)
2024-06-20 / Postimees

Ujumise EMi neljandal päeval teenis Eesti koondis esialgselt kolm poolfinaalkohta, kuid eile Euroopa meistriks kroonitud Eneli Jefimova loobus 200 m rinnuliujumise poolfinaalist ja naaseb koju.

Jefimova kuldmedal tõi ujujale ka korraliku palgapäeva (7)

Ujuja Eneli Jefimova (17) võitis Belgradis toimuval ujumise EMil naiste 100 m rinnuliujumise finaalis kuldmedali. Koos sellega pistis ta taskusse ka korraliku rahasumma.

FOTOUUDIS Eneli Jefimova sai kaela EMi kuldmedali (0)

Eneli Jefimova võitis ujumise Euroopa meistrivõistlustel Belgradis naiste 100 meetri rinnulidistantsil esikoha. Pärast võistlust sai Sillamäelt pärit ujuja medalitseremoonial kaela EMi kuldmedali.

BLOGI ⟩ Eneli Jefimova ujus end kindlalt Euroopa meistriks (8)

Belgradis peetaval EMil võitis naiste 100 m rinnuliujumise Eneli Jefimova ajaga 1.06,41. Maria Romanjuk oli viies. Postimees vahendas medaliujumist otseblogis.

Eneli Jefimova treener Henry Hein: ma pole sellist noorsportlast Eestis näinud (8)

Henry Heina hoolealune Eneli Jefimova võitis täna esimese eestlasena pika raja Euroopa meistrivõistlustelt kuldmedali naiste 100 meetri rinnuliujumise finaalis. Hein rääkis, et Jefimova trumbiks on tema enesekindlus.

Jefimova finaaliga kulmineeruv päev algas Eesti koondisele ilusalt (4)

Eesti koondis jätkas Belgradis toimuval ujumise EMi kolmandal päeval positiivsete etteastetega ja teenis hommikustes eelujumistes kolm poolfinaalkohta.

Euroliiga parima mängija tulevik sai selgeks (0)
2024-06-14 / Postimees

Monaco korvpalliklubi tõestas taas, et nad sihivad väga tõsiselt Euroliiga tiitlit.

Esialgu diskvalifitseeritud sportlane sai EMil siiski kulla (10)
2024-06-10 / Postimees

Roomas toimuval Euroopa kergejõustiku meistrivõistlustel juhtus huvitav olukord, kus esialgu diskvalifitseeritud võistleja võitis kulla.

INTERVJUU ⟩ Mustast august Euroopa tippu roninud Laak: tehtud vaimne töö tasus end ära! (73)
2024-03-22 / Postimees

Kaks aastat tagasi oli Kertu Laak lähedal, et võrkpall sõna otseses mõttes sinnapaika jätta. Siinsete spordisõprade rõõmuks ta seda siiski ei teinud ja möödunud nädalavahetusel tõstis ta pea kohale sisuliselt Eesti võrkpallurite seni uhkeima trofee.

Kultuur (1)
Läti tähtsamat teatripreemiat püüab eestlaste töö (31)
2024-06-19 / Kultuur

Äsja kuulutati välja Läti olulisemad teatripreemiad. Kahele auhinnale on nomineeritud eestlased – lavastajad Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo ja tantsukunstnik Jüri Nael.

ERR Sport (1)
Eneli Jefimova ujus Belgradis Euroopa meistriks (29)
2024-06-19 / ERR Sport

Eneli Jefimova võitis ujumise Euroopa meistrivõistlustel Belgradis naiste 100 meetri rinnulidistantsil esikoha.

Delfi (1)
Ajalugu teinud Eneli Jefimova krooniti Euroopa meistriks. Jefimova: väga segased tunded! (3)
2024-06-19 / Delfi

Eneli Jefimova võitis Belgradis toimuval pika raja ujumise Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali oma põhialal ehk 100 meetri rinnuliujumise distantsil ajaga 1.06,41. Maria Romanjuk sai finaalis viienda koha (1.08,22).

Õhtuleht (1)
VÄGEV: Eneli Jefimova võitis ujumise EMil kuldmedali: mind valdab suur rõõm! (16) (4)
2024-06-19 / Õhtuleht

Serbias pika raja ujumise Euroopa meistrivõistluste kolmandal päeval jätkas Eesti koondis edukate etteastetega ja teenis kolm poolfinaalikohta. Kirsi asetas aga tordile Eneli Jefimova, kes võitis kolmapäeva õhtul 100 meetrit rinnulidistantsil oma hooaja tippmargiga 1.06,41 kuldmedali.

arvamus.postimees.ee (1)
VARRO VOOGLAID ⟩ Peame loobuma väärastunud vabadusekäsitlusest (0)
2024-06-13 / arvamus.postimees.ee

Raske on eitada, et Eesti ühiskonnas, nagu lääne kultuuriruumis laiemalt, valitseb sügav abielu- ja perekonnakriis, mille põhjuseks on perekonnakultuuri lagunemine, kirjutab riigikogu liige ja SAPTK juhataja Varro Vooglaid.

Saarte Hääl (5)
VIDEO ⟩ Lummav õiteilu Saaremaa Pojengifestivalil (217)
2024-06-08 / Saarte Hääl

Kuni 30. juunini on võimalik külastada Saaremaa Puukoolis Pojengifestivali, mis toimub kord aastas. Pojengide õitsemise rõõmu jagub kõikidele külastajatele vaatamata ilmale ja kuupäevale, millal reis ette võetakse.

VIDEO ⟩ Kaubi küla mölkky väljakutel treenivad ka Euroopa meistrid (56)
2024-06-07 / Saarte Hääl

Ilusatel suveõhtutel toimuvad Kaubi küla mölkky väljakutel treeningud. Saarte Hääl käis uurimas, mis mäng see mölkky on ja kuidas seda mängitakse.

Täna jõuab Eesti kohale Islandi vulkaanipurskest alguse saanud vääveldioksiidi pilv (31)
2024-03-22 / Saarte Hääl

17. märtsil toimus Islandil Reykjanesi poolsaarel vulkaanipurse. Alates detsembrist piirkonnas esinenud neljast registreeritud purskest on see olnud suurim.

TOIT ⟩ Runnakas – kena suvine suutäis, mis pole mingi suvaline koorega kartul (0)
2023-07-22 / Saarte Hääl

Suve keskel mullast võetav pisike värske kartul on kaetud sedavõrd õrna koorega, et patt oleks seda maha kraapida, mistõttu armastavad saarlased taolisi ikka koortega keeta ja süüa. Runnakad, need nad ongi.

PERSOON Taavi Tuulik ootab Abrukal koovitajate vabastavat laulu (31)
2022-04-09 / Saarte Hääl

Kadi raadio “Kohvilauas” käis külas Taavi Tuulik, kelle vanaisa on kirjanik Ülo Tuulik ja vanaonu oli Jüri Tuulik. Aastapäevad Abrukal elanud Taavi ütleb, et kui aprilli lõpus koovitajad Abrukale tagasi tulevad, siis nende trillerdav laul teeb ta vabaks.

sport.postimees.ee (3)
Kui kaugel on Kristian Kullamäe korvpalli Euroliigast? (0)
2024-03-25 / sport.postimees.ee

Raske öelda, kõlaks vastus pealkirjas esitatud küsimusele. Küll aga tasub spekuleerida, sest Bilbaos leiba teeniv Kristian Kullamäe mängib praegu Hispaanias, Euroopa tugevaimas koduses sarjas (ACB) elu parimat korvpalli.

Keira Rattur krooniti Euroopa rekordiga DSISO maailmameistriks (0)
2024-03-22 / sport.postimees.ee

Ujuja Keira Rattur krooniti DSISO MMil uue Euroopa rekordiga maailmameistriks.

AJALUGU ⟩ Poola teivashüppaja näitas Moskva olümpial kommunismile ebaviisakat žesti, tema riik tegi kümnend... (53)
2021-11-13 / sport.postimees.ee

Neil päevil peab Poola oma idapiiril võitlust Lähis-Ida migrantidevooga, keda sinna hübriidsõja vormis saadab Valgevene. Siinkohal on paslik meenutada 41 aastat tagasi Moskva olümpiamängudel toimunud sündmusi, kus poolakast teivashüppekuld Wladyslaw Kozakiewicz näitas tehtud ebaviisaka žestiga, mida ta arvab kommunistlikust süsteemist.

Postimees Teadus (1)
Indrek Kivi (0)
2019-06-10 / Postimees Teadus

Indrek on sündinud 5. detsembril 1971 Kuressaares. Ta on hariduse saanud Tallinna Mereakadeemias. Praegune on ta Tallinna Sadamale kuuluva jäämurdja Botnica kapten.Alates 2004 aastast on Indrek Kivi olnud kapten erinevatel kaubalaevadel, samuti Suurbritannia reisilaevadel, mis töötasid ujuvate hotellidena Põhjamere tuuleparkide ehitusel. Polaaraladel on ta Botnicaga töötanud 2014 Kara meres ja 2018 Kanada Arktikas. Kaubalaevadega on ta külastanud kõiki mandreid välja arvatud Antarktika.Indreku hobideks on suvel purjetamine ja talvel talisuplus. Suurimaks saavutuseks Muhu Väina regati võitmine 2018.Abielus, kolm last.