ERR Sport (93)
Pariisi olümpiamängude edukaim medaliriik oli USA (84)
2024-08-11 / ERR Sport

Pühapäeval lõppenud Pariisi olümpiamängudel oli kõige edukam medaliriik nii kuldmedalite kui ka medalite koguarvu poolest USA.

Ukraina võitis Pariisi olümpiamängudelt esimese kuldmedali (6)
2024-08-04 / ERR Sport

Pariisi olümpiamängudel tuli Ukraina espadronivehklemise naiskond olümpiavõitjaks, mis tähistab Ukraina esimest kuldmedalit nendelt olümpiamängudelt.

Ülimalt tasavägise 100 meetri jooksu võitis Noah Lyles (55)

Pariisi olümpiamängudel tuli meeste 100 meetri jooksus olümpiavõitjaks ameeriklane Noah Lyles.

Swiatek tegi olümpial Poola spordiajalugu | OM2024 (9)
2024-08-02 / ERR Sport

Naiste maailma esireketist Iga Swiatekist sai esimene Poola tennisist, kes võitnud olümpiamängudel medali, kui ta alistas naisüksikmängu pronksimatšis slovakitari Anna Schmiedlova.

Kümnevõistluse maailmarekordimees Mayer peab kodusest olümpiast loobuma (15)
2024-08-01 / ERR Sport

Maailmarekordiomanik Kevin Mayer peab reielihase vigastuse tõttu reedel algava Pariisi olümpiamängude kümnevõistluse vahele jätma.

Girmaylt ratast ootav Mihkels: tuleb avatud ja rünnakuterohke sõit (2)

Ainsa Eesti maanteeratturina Pariisi OM-il võistlev Madis Mihkels teeb oma olümpiadebüüdi laupäeval. Pikk ja künklik sõit peaks eestlasele sobima, ehkki järjest suuremat tähtsust omaval olümpiasõidul on kohal väga suured tähed.

Tokyos pronksi võitnud Jamaica sprinter sel distantsil Pariisis ei jookse (48)
2024-07-31 / ERR Sport

Kolm aastat tagasi Tokyo olümpiamängudel 100 meetri jooksus pronksmedali võitnud Jamaica sprinter Shericka Jackson jätab selle distantsi Pariisis vahele, kuid plaanib siiski 200 meetripeal võistelda.

Slovakkia tennisist jätkab üllatamist, Kerberi karjäär sai läbi (7)

Pariisi olümpiamängude tenniseturniiril naiste üksikmängus on selgunud esimesed poolfinalistid, kelleks on Slovakkia esindaja Anna Karolina Schmiedlova ja hiinlanna Qinwen Zheng.

Kregor Zirk ujus end Pariisi olümpiafinaalis seitsmendaks (25)

Eesti ujuja Kregor Zirk ujus Pariisi olümpiamängude 200 meetri liblikujumise finaalis välja seitsmenda koha ajaga 1.54,55.

Kristin Kuuba jäi Pariisi olümpial pidama alagruppi (66)

Sulgpallur Kristin Kuuba piirdus Pariisi olümpial naisüksikmängus alagrupiturniiriga.

Eestlannadeta epeeturniiri võitis Pariisi publiku kurvastuseks Itaalia (8)
2024-07-30 / ERR Sport

Pariisi olümpiamängude epeevehklemise naiskonnaturniiri võitis Itaalia, kes oli teisipäeva hilisõhtul Prantsusmaast üle kõige napimalt, 30:29.

Ameeriklannad võtsid floreti individuaalvõistlusel kaksikvõidu (4)
2024-07-29 / ERR Sport

Pühapäeval, 28. juulil peeti Pariisis naiste floreti individuaalvõistlus. Olümpiavõitjaks krooniti ameeriklanna Lee Kiefer, kes alistas finaalis kaasmaalase Lauren Scruggsi 15:6.

Meeste epeevehklemise kuld rändas Jaapanisse | OM2024 (22)
2024-07-28 / ERR Sport

Kui laupäeval selgusid naiste epee individuaalturniiri medalistid, siis pühapäeval said medalid kaela samal alal mehed. Kuldmedali omanikuks sai jaapanlane Koki Kano. Hõbemedal jäi Prantsusmaale ning pronksi võitis Egiptuse vehkleja.

Eneli Jefimova pääses olümpiamängudel finaali (120)

Eesti ujuja Eneli Jefimova pääses Pariisi olümpiamängudel oma trumpalal ehk 100 meetri rinnulidistantsil esmaspäeval toimuvasse finaali.

Swiatek alustas meelisväljakul olümpiat võiduga, edasi ka Paolini (42)
2024-07-27 / ERR Sport

Pariisi olümpiamängude tenniseturniir algas naiste maailma esireketi Iga Swiateki 6:2, 7:5 võiduga rumeenlanna Irina-Camelia Begu üle.

Lipukandja Kaljulaid: ootamatult emotsionaalseks muutusin | OM2024 (31)
2024-07-26 / ERR Sport

Pariisi suveolümpiamängud said ametlikult alguse suurejoonelise avatseremooniaga ning Eesti lippu hoidsid Seine'i jõe peal judokas Klen-Kristofer Kaljulaid ja vibulaskja Reena Pärnat.

Djokovic ja Nadal võivad olümpial vastamisi minna juba teises ringis (61)
2024-07-25 / ERR Sport

Neljapäeval loositi Pariisi olümpiamängude tenniseturniiri üksikmängu tabelid. Meeste üksikmängus loositi ühte tabeli otsa kaks tenniselegendi Rafael Nadal ja maailma teine reket Novak Djokoviciga, kes võivad kohtuda omavahel juba teises ringis.

ERR Pariisis | Olümpiamängud jagavad pariislased kahte leeri (46)

Reedel toimub Pariisis suveolümpiamängude avatseremoonia, mida osad pariislased ootavad elevusega, teised ärevusega.

Differt OM-debüüdi eel: sellises keskkonnas polegi ma sünnipäeva tähistanud (71)

Ainsa Eesti vehklejana Pariisi olümpiamängudel osalev Nelli Differt asub laupäeval naiste epee individuaalturniiril võistlustulle uhkes võistluspaigas Grand Palais's.

Pärnat alustas OM-i 42. kohaga, eelringi parim püstitas uue maailmarekordi (51)

Esimese Eesti sportlasena tegi Pariisi olümpiamängudel stardi vibulaskja Reena Pärnat, kes sai sportvibu naiste individuaalvõistluse eelringis 646 punktiga 42. koha.

Prantsusmaa alustas olümpia jalgpalliturniiri kindla võiduga (43)
2024-07-24 / ERR Sport

Võõrustaja Prantsusmaa alustas kolmapäeval Marseille's peetud olümpia jalgpalliturniiri edukalt ning võitis Ameerika Ühendriike kindlalt 3:0.

Kaheksanda üleminuti värav viis Itaalia 16 hulka (23)
2024-06-24 / ERR Sport

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri B-alagrupist pääses Hispaania järel teisena edasi Itaalia. Seejuures päästis neid alles Mattia Zaccagni kaheksanda üleminuti värav.

Jalgpalli EM | Serbia - Inglismaa värav (145)
2024-06-16 / ERR Sport

Inglismaa jalgpallikoondis alustas Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri C-alagrupis 1:0 võiduga Serbia üle.

Hispaania avaldas lõpliku EM-koondise nimekirja (13)
2024-06-07 / ERR Sport

Hispaania jalgpallikoondise peatreener Luis de la Fuente avalikustas reedel 26-nimelise nimekirja mängijatest, kes esindavad riiki Saksamaal toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel.

Jalgpalli EM-finaalturniiri tulemused ja tabeliseisud (122)
2024-06-06 / ERR Sport

Jalgpalli EM-finaalturniiri tulemused ja tabeliseisud

Rauno Parras: miks riigi- ja spordijuhid ei märka, et ka Eestis osatakse hokit mängida? (11)
2024-06-05 / ERR Sport

Nädalapäevade eest lõppes Prahas meeste hoki MM, mille võitis mälestusväärselt vägeva kodupubliku toetusel Tšehhi meeskond. Finaalijärgne esmaspäev oli kogu Tšehhi rahva pidupäev. Muuhulgas oli pea igal mängul kaasaelajate hulgas Tšehhi president Petr Pavel, kes kuldse akordi järel ka rahvussangareid õnnitlemas käis. See on miski, millest meiegi riigi- ja spordijuhid võiks õppida, kui järgmisel aastal peetakse Tallinnas kaks meie hokimeeste osalusega MM-turniiri, kirjutab Eesti jäähokiliidu president Rauno Parras.

ERR (22)
Saksamaa sulges sabotaažikahtluse tõttu sõjaväebaasi (26)

Kölni-Wahni sõjaväebaas Saksamaal suleti sabotaažikahtluse uurimiseks, teatas kolmapäeval kaitseministeerium.

Euroopa Parlamendi valimised Eestis võitis Isamaa (25)

Eestis võitis Euroopa Parlamendi valimised erakond Isamaa, mis sai kaks mandaati, nagu ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Ühe mandaadi said Reformierakond, Keskerakond ja EKRE.